Jídelní lístek

ZAPEČENÝ TOAST s malým salátem
– šunka, sýr 49
– dvojitý sýr 49
ZAPEČENÉ PANINI s malým salátem
- šunka, sýr Emental 75
- kuřecí maso, sýr s modrou plísní 75
- hovězí mleté maso, sýr Cheddar 75
- mozzarella, rajčata 75
QUICHE s malým salátem 
Teplé slané koláče dle denní nabídky 80
OLIVY zelené, černé 45
MIX OŘÍŠKŮ dle denní nabídky 
DORTY A KOLÁČE dle denní nabídky.
Přijímáme platební karty


Otvírací doba:

pondělí – pátek: 10–21h
sobota – neděle / státní svátky: 14–20h

Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi.
Přijímáme platební karty.

Věrnostní zákaznická karta – 10. káva zdarma.

Prostory kavárny i galerie je možné také pronajmout pro firemní i soukromé akce.
Kontakt: Simona Leitmanová, manažerka galerijní kavárny.

Komorní prostředí kavárny je vhodné pro pracovní schůzku, lekci cizího jazyka či příjemné posezení s přáteli. Interiér kavárny zpestřují fotografické výstavy mladých umělců či rozsáhlé knihkupectví specializované na fotografickou literaturu.

Z italské značkové kávy Cosmai Caffe připravujeme nejrůznější druhy kávy počínaje espressem, kapučínem či caffé latte až po ledovou kávu či frappé. Nabídku teplých nápojů doplňuje velký výběr sypaných čajů značky Coccole a samozřejmostí je čerstvý zázvorový čaj. Naší specialitou jsou Matcha té, Matcha latte a Chai latte. Ze standardní nabídky studených nápojů doporučujeme domácí Leica citronádu, pomerančový fresh džus či Bio domácí limonády.

Máte-li chuť na sklenku vína, můžete u nás vyzkoušet kvalitní české víno z vinařství Kubík či jakostní francouzská vína vinařství Gayda. V neposlední řadě doporučujeme také naše míchané nápoje, zejména Hugo Spritz, Aperol Spritz či Campari tonic. Nápojový lístek naleznete zde. Pokud Vám při návštěvě kavárny vyhládne, můžete si vybrat z denní nabídky dortů, domácích quiche či vyzkoušet naše rozpékané bagety se salátem. Detailní nabídku naleznete zde.

PREZENTACE FOTOGRAFIÍ V PROSTORECH GALERIJNÍ KAVÁRNY

Vendula Mlejnská | CITIES

12. 5. – 18. 6. 2017

Cities je černobílý fotografický projekt, který začal vznikat před 5ti lety při studijním pobytu v Paříži. Postupem času se rozšířil a k Paříži se začala přidávat další města jako Barcelona, Vídeň, Dubaj a cestování tak dostalo nový rozměr - doplnit  Cities o další fotografie. Tento soubor Vás vtáhne do míst a okamžiků, které utváří atmosféru těchto měst a činí je pro nás tajemné, lákavé a přitažlivé.

V Cities najdete to, co turista nehledá a obyvatel daného města nevidí a bere jako každodenní samozřejmost. Najít taková místa není jen o chození s fotoaparátem přes rameno a dívání se kolem sebe. Nejdůležitější je najít a poznat duši daného města. Zjistit, co ho tvoří. Což je vždy velmi subjektivní, nicméně se společným jednotícím prvkem. Tím je empatická schopnost pozorovat, a ne se jen dívat, ochota ptát se, zacházet do míst, která Vám připadají snad až odstrčená. Musíte zkrátka to město cítit.

Celý projekt je focený na analogové filmy, které si fotografka zpracovává sama a ze kterých, za podpory firmy Fotoškoda, vznikly tyto tisky.

 Vendula Mlejnská (*1988)

Vendula M. je česká fotografka s přesahem do videa, která momentálně žije a tvoří v Praze. Její fotografické začátky v Uherském Hradišti v ní zanechaly hluboký vztah k černobílé analogové fotografii a proto je většina její volné tvorby zaznamenávána právě na film. V poslední době se, ve spolupráci s českými návrháři, začíná zaměřovat na módní fotografii a video, kde se snaží o minimalismus, zaměření se na detail a kde kromě své oblíbené černobílé dává prostor i barvě. Ve své tvorbě se inspiruje hudbou, světem a francouzským filmem. Po večerech doma tančí na Boney M.

Mám zájem dostávat nejnovější informace na e-mail.

Leica Gallery Prague je součástí mezinárodní sítě Leica galerií.